Lemn de Esență Tare vs Lemn Impregnat: Care Merită Mai Mult?
Salcâm, stejar sau pin nordic impregnat? Comparație detaliată: preț, durată de viață, prelucrabilitate, cost total. Află tot ce trebuie să știi despre alegerea lemnului!

Cod articol: Impregnat semi-stâlp Ø70mm
Semi-stâlp impregnat sub presiune, diametru 70 mm, pentru borduri de grădină.
Preturi informative, solicitati oferta pentru cantitati mari
Ne rezervăm dreptul de a modifica prețurile. Prețul la momentul solicitării ofertei nu este garantat.
| Diametru | 70 mm |
|---|---|
| Lungime | 2500 mm |
| Material | Impregnat sub presiune înaltă pin nordic |
| Formă | Formă semicirculară, suprafață netedă |
| Impregnare | Sub presiune (cu soluție pe bază de cupru) |
| Greutate | ≈ 5–7 kg/buc |
| Utilizare | Bordură, gard, construcții de grădină |
| Observații | Tăiere la dimensiune personalizată disponibilă |
Semi-stâlpul impregnat de 70 mm diametru este un element decorativ și funcțional cu secțiune semicirculară. Ideal pentru borduri de grădină, delimitare de strate și finisaje decorative. Impregnarea sub presiune cu Tanalith E asigură clasificarea UC4.
Partea plană se așază pe sol sau pe o suprafață dreaptă, iar partea rotundă oferă un aspect natural și decorativ. Poate fi utilizat ca bordură de strat, delimitare de alei sau element de grădină.
…